20.06.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

ÇARŞAMBA’DA ÇOÇUKLARA TRAFİK EĞİTİMİ

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

çarşamba
Çarşamba

Çarşamba Belediyesi tarafından çocukların trafik kurallarını eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için bin 800 öğrenciye trafik eğitimi verildi.

Çarşamba Belediyesi tarafından çocukların trafik kurallarını eğlenerek öğrenmelerini sağlamak ve çocuk yaşta trafik bilinci oluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Trafik Eğitimi Parkuru’ ile 2 aylık bir süre zarfı içerisinde 37 okuldan, bin 800 öğrenciye trafik eğitimi verildi.

Çarşamba Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığınca çocuklara trafik kurallarını aşılamak ve bilinçli yayalar olmalarını sağlamak amacıyla ilk olarak 2021 yılında hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkuru, 2022 yılında da devam etti. 21 Kasım 2022, 11 Ocak 2023 tarihleri arasında Çarşamba Gençlik ve Spor Merkezinde çocuklara uygulamalı olarak trafik eğitimi verilirken, 37 okuldan bin 800 öğrenci parkurdan yararlandı.

Trafik Eğitim Parkuru ile çocuklar ışıklı-ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri, üst geçit, trafik levhaları gibi trafikte yer alan tüm unsurlarla tanışıp trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenme imkanı buldular.

Trafik Eğitim Parkurunun çocuklar adına çok yararlı bir proje olduğunun altını çizen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “İlk olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Trafik Eğitim Parkurumuz ile binlerce öğrencimize trafik eğitimi verdik. Bu yıl da Çarşamba’mızın 37 farklı okulundan bin 800 öğrencimiz bizzat uygulamalı olarak yaya önceliğini, kavşak geçişini, tüm trafik kurallarını öğrenme imkanı buldular. İlçemizdeki paydaş kuruluşlarımız ile güzel bir projeyi devam ettirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilinçli yayalar, bilinçli çocuklar, bilinçli gençler Çarşamba’mızı daha da ileriye taşıyacak” diye konuştu.

# samsun# çarşamba belediyesi

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala