30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

DEPREMZEDELER KAVAK CEZAEVİ LOJMANLARINA YERLEŞTİLER.

  • Manşet
  • 13 Şubat 2023
  • DEPREMZEDELER KAVAK CEZAEVİ LOJMANLARINA YERLEŞTİLER. için yorumlar kapalı
  • 601 KEZ OKUNDU

 

KAVAK BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM SARICAOĞLU DEPREM BÖLGELERİNDEN KAVAK CEZAEVİ LOJMANLARINA YERLEŞTİRİLERN DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ.

 

Kavak belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, başkan yardımcısı Abdullah Ayaz, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Şakir Altun, İyi parti meclis üyesi Erdal Şahinkartal, İlkahım Kavaklılar dernek başkanı Levent Kaya ile birlikte depremzedelere Kavak’ımıza hoş geldiniz dedi.

Deprem bölgesinden gelen ve Kavak Cezaevi Lojmanlarında ikamet eden depremzedeleri ziyaret eden Kavak belediye başkanı İbrahim Sarıcaoğlu misafirlere yaşamış oldukları depremden dolayı geçmiş olsun dileklerini sunarken, ilçemize hoş geldiniz dedi. Başkan Sarıcaoğlu depremde depremzedelerden deprem anında ve ondan sonra yaşadıklarını dinledi ve onlarla sohbet etti. Sarıcaoğlu sizler artık önce Allah’a sonra bizlere emanetsiniz, sizler artık bizim misafirimizsiniz ve Kavak halkı olarak sizleri elimizden geldiği kadar en iyi şekilde ağırlayacağız inşallah, bundan sonra sizler yalnız değilsiniz diyen Sarıcaoğlu bizler kavak belediyesi ve kavak halkı olarak deprem belgesinde kardeşlerimi zede her türlü yardımlarımızı göndermeye devam ediyoruz, Allah ülkemize bundan sonra böyle bir afet yaşamasın inşallah dedi ve depremzedelere ikramda bulunarak eksiklerinin olup olmadığını sordu.

DEPREMZEDELER ALLAH HERKESDEN RAZI OLSUN

Kavak cezaevi lojmanlarına yerleşen depremzedeler çok zor günler yaşadık ama devletimiz ve insanlarımız hemen yardıma koştular Allah hepsinden razı olsun, böyle güzel bir yerde bizleri misafir eden başta Devlet yetkililerimiz belediye başkanı ve kavak halkına çok teşekkür ediyoruz. Artık biz de bir Kavaklıyız diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

YERİŞKİNDEN KURAN’I KERİM.

Malatya’dan ilçemiz Kavak Cezaevi Lojmanlarında kalan, Fadime teyzeyi evinde ziyaret eden KAVSİYAD Başkanı Serdar Erişkin Fadime teyze deprem de yaşananları nemli gözleri ile anlatırken, ‘’oğlum hatim yapıyordum oda yarım kaldı. KURANI KERİMİM enkazda kaldı bir Kuranı Kerimim yok” deyince nemli gözleri yaşa döndü.

O ağladı, benim beynimde şimşekler çaktı, haklı olarak düşmüştük can derdine, ekmek su ve barınma derdine, Fadime teyze hayatını anlatırken bana olmazsa olmazı hatırlattı.

Hemen bir KURANI KERİM alarak Fadime teyzeye teslim başkan KAVSİYAD başkanı Erişkin

Fadime teyzemin gözlerinin ışıltısını görmek, benim bu acılı günlerdeki en güzel enerjim oldu.

Hamt olsun diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Haber. Samsunlular Rehberi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala