20.06.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

HÜCUM HATTI

Admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 205 makalesi bulunuyor.

HÜCUM HATTI

Samsunspor sahasında oynadığı Keçiörengücü maçı ile ligin ilk yedi haftasını geride bıraktı.

Ligler başlayınca klasik söylenen bir söz vardır “takım kadroları ilk beş haftadan sonra oturur 5.haftadan sonra takımların gücünü ve oyununu değerlendirmek lazım” diye.

Evet biz de bir beş hafta geçsin takım ideal bir onbirini bulsun, yeniler kaynaşsın form tutsun, takım otursun ondan sonra olumlu olumsuz eleştirilere geçeriz dedik.

Ancak bu sene farklı bir durum, farklı bir dönem var tüm dünyayı saran pandemi dönemi yani salgın hastalık.

Evet ilk beş haftayı bırakın, ilk yedi hafta geride kaldı ve her hafta Samsunspor’da ya korana olan oyuncu oldu ya da ciddi sakatlıklar oldu.

İlk yedi haftada sürekli ilkonbirde oynayan tek oyuncu Nurullah Aslan oldu. Her hafta farklı bir onbir ile çıkmak zorunda kalındı. 11 oyuncu korana olurken Boli, Gyasi, Gökhan, Tomane, Muhsin gibi oyuncular uzun süreli sakatlıklar geçirdi. Sadece hücum hattının öndeki üçlüsünün ilk yedi haftasını incelersek;

1.hafta Altay maçı;
Plumain-Ahmethan-Burak
Eksik: Gyasi sakat

2.hafta Ümraniye maçı;
Plumain-Tomane-Burak
Tek eksik Gyasi 3-0 galibiz.

3.hafta Bandırma maçı;
Plumain-Tomane-Ahmethan
Eksik: Burak korana oldu.

4.hafta Akhisar maçı;
Plumain-Tomane-Guido
Eksik: Ahmethan, Burak ve Gyasi korana

5.hafta: İstanbulspor maçı;
Guido- Nadir- Burak
Eksik: Plumain korana, Tomane sakat

6.hafta Eskişehir maçı;
Gyasi- Nadir – Burak
Eksik: Plumain korana, Tomane sakat

7.hafta Keçiörengücü maçı;
Guido-Nadir-Burak
Eksik: Sakat Tomane

Evet ilk yedi haftaya bakınca en çok eleştirilen hücum bölgesindeki üçlünün her hafta ya sakatlık ya korana ya da formsuzluktan değiştiğini görüyoruz. Onun dışında defansı saysak oranın durumu dahada beter.

Böyle bir durumda neden takım futbolu oynamıyoruz ya da hala yedi hafta geçti neden takım olamadık sorusunun cevabınıda bu görüntüden alabiliriz herhalde.

Samsunspor Keçiörengücü karşısında önceki haftalara göre önde daha çok basan, daha çok koşan ve galip gelmek için daha istekli halde olduğunu gördük.

Özellikle Kubilay ve Saviçeviç ikilisi her golün başlangıcını yaparak skorda büyük etki sağladı. Sürekli oynamaya devam ederlerse maç kondüsyonlarıda attıkça daha iyi işlerde yapacaklardır.

Ertuğrul Sağlam hocanın kadro seçimleri ve oyuncu değişiklikleri bazen eleştirilebilir ama gördük ki bu takım da herkese forma şansı verdi. Bundan sonra eğer fazla korana vakası ve sakatlık yaşamazsak gün geçtikçe oyuncuların formu artacak ve takım olarak vites artırarak ligde ilk iki yarışında her zaman olacağız.

Hücum hattın iyi olursa Keçiörengücü maçında olduğu gibi iki golde yesen dört atar maçı alırsın.

Şuana kadar 11 gol attık ve hepsi ikinci yarıda, eğer ilk yarıda da gol atmaya başlarsak önümüzde ki haftalarda daha rahat maçlar izlemeye başlayabiliriz.
Mustafa Ayaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala