20.06.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

SAMKON ADIYAMAN’DA 500 KİŞİYE YEMEK VERİYOR

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen, ‘‘Asrın Felaketi’’ olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alan deprem, ülkemizin 11 şehrinde, ilçe ve köylerinde büyük can ve mal kaybına neden olmuştur.

On binlerce insanımızın hayatını kaybettiği ve binlerce insanın da yaralandığı, evini, işini, aşını kaybettiği bu depremde, devlet-millet ve tüm STK’lar el ele vererek yaraları sarmaya, acıyı paylaşmaya, devletine omuz vermeye, yükünü hafifletmeye çalışmıştır.

Bir kez daha dünyaya, emsali görülmemiş bir yardımseverlik ve dayanışma ruhunu göstermiş, “ Bir Türk Dünyaya Bedeldir” sözünü tekrar haykırmıştır.

Bizde bir STK sorumluluk bilinciyle, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu olarak depremzede kardeşlerimizin hayatta kalanlarına, iyiliğe elvermeye, yüklerini omuzlamaya, soğuk kış gününde kalacak yer sorunlarını çözmek üzere Adıyaman OSB bölgesine bir konteyner evlerden oluşan, adını da “Samsun Köyü” olarak verdiğimiz yaşam ve sosyal merkez inşaa ettik.

Burada 500 kişiye üç öğün yemek, Ramazan’ı Şerif ayı boyunca kurduğumuz iftar çadırında, iftar ve sahur yemeği ikram etmeye çalışıyoruz.

Bölgedeki depremzede kardeşlerimize, kalıcı konutlara geçinceye kadar konfederasyon olarak ayni ve nakdi yardımlarımızı devam ettiremeye gayret edeceğiz.

Yardım kampanyasını başlattığımız 08/02/2023 tarihinden bu yana, ayni ve nakdi yardımlarını bizlere emanet edenlerin bu emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya üstün gayret gösteriyoruz.

Maddi ve manevi destek olan, her türlü yardımlarını gönderen hayırsever iş insanlarına, dernek başkanlarına, federasyon başkanlarına ve yönetimlerine, tüm Samsunlu hemşehrilerimize, dünyanın dört bir yanından yardımlarını gönderen küçük büyük her bir din kardeşimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Biz, Ramazan Bayramına kadar iftar ve sahur yemeği ikramına devam edeceğiz, siz değerli hayırseverlerimizden bu bölgede hayatta ve ayakta kalmaya çalışan herkese yardım elinizi uzatmanıza vesile olmaya çalışıyoruz.

Kamyonlarla gelen sebzeler, meyveler, gıda ve giyim malzemeleri, çocuklar için gelen oyuncaklar bölgedeki diğer ihtiyaç sahiplerine, çadır kentlere ve köylere sizlerin adına ulaştırıyoruz.

Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın en güzel örneklerini, devlet-millet el ele vererek acılı kardeşlerimize destek olmaya sizleri bekliyoruz.

Haydi Samsun, Haydi Türkiye birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır, güneşin doğduğu şehrin insanları, inanıyoruz ki üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

#Samsun

#Adıyaman

#SamsunKöyü

#DevletMilletElEle

#İyiliğeelver

#Samkon

#Samkongm

SAMKON ADIYAMAN'DA 500 KİŞİYE YEMEK VERİYOR

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala