30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

SAMKON ADIYAMANDA SAMSUN KÖYÜ KURACAK

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
SAMKON YÖNETİM KURU BAŞKANI KAYA AŞÇI YAPTIĞI AÇIKLAMADA ZAMAN YÜKÜ PAYLAŞMA, BİRLİK OLMA VE ACIYA ORTAK OLMA ZAMANIDIR.
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları’nın en üst çatı kuruluşu olan (SAMKON), 06/02/2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçe merkezli meydana gelen ve on ilimizi de etkileyen şiddetli depremde zarar gören, evleri yıkılan, soğuk kış gününde sokakta kalan kardeşlerimize yardımcı olmak üzere ayni ve nakdi yardımda bulunacaktır. Adıyaman merkezli, Valilik ve AFAD yetkililerince gösterilecek bir alanda, “SAMSUN KÖYÜ” adıyla konteyner evler ile çadır kent kurulması, her türlü ihtiyaçlarının kalıcı evler inşa edilinceye kadar sağlanacaktır.
“Samsun Köyü” yerinin tespiti için 4 kişilik bir ekip oluşturularak yola çıkarılmış, hazırlanacak ön çalışma ile doğru ve yerinde depremzede kardeşlerimize yardımcı olunması kararlaştırılmıştır.
Her türlü ayni ve nakdi yardımların çeşitli kuruluşlar eliyle değil Samsunlu dernekler, federasyonlar aracılığıyla SAMKON Resmi Banka Hesabında toplanması, barınma, gıda ve diğer ihtiyaç malzemelerinin (Bot, Kaban, Kazak, Hırka, Yağmurluk, Battaniye, Çocuk Bezi, Su ve diğerleri) tedarik edilerek SAMKON Genel Merkezde kurulan depoda toplanması, komisyon eliyle deprem bölgesine ulaştırılması ve dağıtılması kararlaştırılmıştır.
Samsunlu hemşehrilerimiz ve STK yöneticilerimizle birlikte bu zor zamanda devletimize güç katmak, yaraları bir nebze de olsa sarmak üzere başlattığımız bu kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz.
Depremde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, enkaz altında olup kurtarılmayı bekleyen canlarımızın da bir an evvel kurtulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.
Zaman birlik olma, acıyı paylaşma ve Devletin yüküne omuz verme zamanıdır.
Samsunlu hayırseverlerimizi, gönül ve iş insanlarını, STK yöneticilerini ve herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.
Hasan Kaya AŞCI
SAMKON Genel Başkanı

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala