30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

SAMSUNLU SES SANATÇILARI

Samsunlu ses sanatçıları deyince son jenerasyonda hala aktif olarak mesleklerini icra esen pek çok isim akla gelmiyor. Samsunlu sanatçılar deyince ilk akla gelen Hüseyin Şimşek ve Samsunlu Fehmi isimleri oluyor.

Samsunlu ses sanatçıları deyince son jenerasyonda hala aktif olarak mesleklerini icra eden çok isim akla gelmiyor.

Samsunlu sanatçılar deyince ilk akla gelen Hüseyin Şimşek ve Samsunlu Fehmi isimleri oluyor.

Hüseyin Şimşek ve Samsunlu Fehmi yaptıkları albümler ve yıllardır gerek ulusal gerekse yerel kanallarda yaptıkları televizyon programları ve konserleri ile özellikle Samsunlu Fehmi’nin Samsun benim memleketim başta olmak üzere Samsun için bestelediği türküleri ve kendine has yorumları ile göze çarparken bir diğer sanatçı

Hüseyin Şimşek Çarşamba kanlı taşlar ile ayrıca Yıldıray Çınar’dan sonra Samsunlu sanatçılar içinde Samsun türkülerini en güzel icra eden sanatçı olarak gösterilmesi nedeniyle bu iki isim Samsunlular tarafından çok sevilen sanatçıların başında geliyorlar.

RAHMİ AYDIN.

Aslında Samsunlu sanatçılar arasında en eskilerin ve Türkiye çapında adından söz ettiren isim Rahmi aydındır özellikle seksenli, doksanlı yıllardaki elektro bağlamalı kasetleri ile Rahmi Aydın tanınan bir sanatçı olarak gündemde kamıştır. Rahmi Aydın daha sonra bağlaması ve kurduğu müzik gurubu ile sanatçılara eşlik etmeye başladığından biraz daha sahne arkasında kalmasına rağmen Rahmi Aydın ismi her zaman Samsunlu sanatçı olarak ön plandadır ve hala sadece Samsunda değil özellikle Karadeniz bölgesinin aranılan sevilen sanatçılar asındaki yerini korumaktadır

Samsunlu sanatçılar arasında adından söz ettiren bir diğer isim Ümit Kurşun ise sürekli Samsun’da olmasına rağmen Samsun piyasasının sevilen ve aranan sanatçıları arasında yerini almaktadır.

Samsunlu bir diğer isim ise müzik piyasasına arabesk dalında adım atan sonra halk müziği çalışmaları yapan ama son yıllarda yaptığı Rock tarzı etnik müzik ile özelikle çektiği canım Türkiye’m ve Kudüs klipleri ile İzzet AKTAŞ Türkiye’de tanınan memleket sevdalısı sanatçılar arsında yerini almıştır.

Samsunlu sanatçılar arasında Samsun organizasyonlarında adı en çok duyulan bir diğer isim ise Şeyda Karadeniz. Giresun kökenli sanatçı olan Şeyda Karadeniz’in kliplerine baktığımızda Giresun da çekildiği ve Giresun yöresi ağırlıklı çalışmaları göze çarpmaktadır.

İŞTE SAMSUNLU SANATÇILAR

Hüseyin Şimşek, Samsunlu Fehmi, Rahmi Aydın, Ümit Kurşun, Muhsin İpek,Şeyda Karadeniz, Sibel Yıldırım, Habibe Bozkır, Zennure Çaylı Kılıç, Ayhan Toprak, Aziz Nural, Mümin Üstün, Erhan Çörtük,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala