30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

SAMSUN’UN BU İLÇESİNDE HER GÜN ANONSLA İŞÇİ ARANIYOR

  • Manşet
  • 15 Ocak 2023
  • SAMSUN’UN BU İLÇESİNDE HER GÜN ANONSLA İŞÇİ ARANIYOR için yorumlar kapalı
  • 294 KEZ OKUNDU

Samsun’un bu ilçesinde her gün anonsla işçi aranıyor! 
Gün geçtikçe büyüyen sanayileşen Samsun Kavak İlçesi’nde fabrikalar eleman bulmakta zorlanırken belediyeden her gün  fabrikalarda istihdam edilmek üzere anonsla işçi aranıyor ilanı yapılması dikkat çekiyor.

“Acil 600 eleman lazım”

Samsun Kavak İlçesi’nde ilçedeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere anonsla işçi aranmaya devam ediliyor. 600 işçiye ihtiyaç duyulan ilçede zabıtalar, anonslarla vatandaşları iş başvurusu için Kavak Belediyesi’ne davet ediyor.

#Samsun #Kavak #Işçi

Samsun’un Kavak ilçesi, “Türkiye’de işsizlik sorununu çözen ilçe” olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Geçmişte herkesin gurbete göç ettiği ilçe, artık büyük şehirlerden tersine göç alıyor. Geçen yıllarda kurulan Kavak Organize Sanayi Bölgesi (OSB), hızla büyüyor. Yatırımcıların ilgisini çeken OSB’ye yeni fabrikalar kuruluyor. Bu fabrikalar da sürekli işçiye ihtiyaç duyuluyor. Kavak Belediyesi ise bu ihtiyacı ilçede yapılan anonslarla gidermeye çalışıyor. Zabıta tarafından yapılan anonsta, “İlçemizde faaliyet gösteren çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 19-35 yaş arası bay ve bayan 600 elemana ihtiyaç vardır” deniliyor.

“ÇOK ACİL 600 ELEMANA İHTİYACIMIZ VAR”

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak, sanayi kenti olmasından dolayı çok ciddi istihdam ihtiyacı doğmaya başladı. Şu anda Kavak’ta sokaklarımız bomboş. Herkes iş sahibi ve mesaisinde. Dolayısıyla sokakta boş gezen yok. Bundan 8-10 sene önce Kavak’ta 25-30 tane kahvehane varken, şimdi birkaç tane kaldı. İş arayan 19-35 yaş arası bütün kardeşlerimiz Belediyemize müracaat etsinler. Onları hemen işe yerleştireceğiz. Bizim çok acil 600 tane elamana ihtiyacımız var. Bizim açımızdan da gurur verici bir durumdur. Kavak bugün geldiği noktada artık Samsun ve çevre ilçelerden de gelen gençlerimize de iş kapısı olmuştur. İddia ediyorum ki gelecek yıllarda Kavak gerek nüfus ve gerekse kentleşme anlamında çok daha iyi noktalarda olacaktır” dedi.

Samsun'un bu ilçesinde her gün anonsla işçi aranıyor! 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala