30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

SAYIN CUMHUR BAŞKANIM KAMUDA TASARRUF GÖREMİYORUZ?

Sayın Cumhurbaşkanım,şahsınızın niyetinden şahsım adına şüphem yoktur. Bireysel hatalarınızın tarafımızca telafisi ve göz ardı edilmesi mümkündür.

Ancak sorumluluklarınızı paylaştığınız yol arkadaşlarınız, görevlendirdiğiniz siyasi bürokrat ve amirlerinizin uygulamaları, bunların denetimleri ve bu insanlara verilen imkanlar noktasında, halk muzdarip ve endişeli.

SERDAR YERİŞKİN

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.

Sayın Cumhurbaşkanım,şahsınızın niyetinden şahsım adına şüphem yoktur. Bireysel hatalarınızın tarafımızca telafisi ve göz ardı edilmesi mümkündür.

Ancak sorumluluklarınızı paylaştığınız yol arkadaşlarınız, görevlendirdiğiniz siyasi bürokrat ve amirlerinizin uygulamaları, bunların denetimleri ve bu insanlara verilen imkanlar noktasında, halk muzdarip ve endişeli.

Ekonomik imkanların kısıtlanmış olduğu bu günlerde tüm fedakarlığı halktan beklemek ne derece doğru.

Fedakarlık ve sorumluluk almak,devletin en üst kademesi, şahsınızdan başlayıp, silsile takip edilmek suretiyle,en son halka ulaşmalı

Kamu da halk tarafından,takdir edilecek hiç bir tasarruf tedbiri alınmıyor,alınan tedbirler de yine halkı olumsuz etkiliyor.

1. 👉Ülkede birden dazla maaş alan doymak bilmeyen bürokratlara danışmanlara, ne zaman tasarruf diyecek, Aslı görevinden aldığı maaşla geçinmeleri gerektiğini hatırlatacak ve uygulayacaksınız,

2. 👉Halen verilen ihalelerle sokakların kaldırımların, sökülüp yeniden imal edilme saçmalığına ne zaman son vereceksiniz.

3. 👉Bu zor zamanlarda halk ekmegi zor buluyoruz derken,aciliyeti olmayan,halkin acil ihtiyaçlarına cevap vermeyen inşaat ihalelerine dur diyecekmisiniz ?

4. 👉Devlete ait Hizmet araçlarının, özel araç gibi kullanılmasına ne zaman son verdireceksiniz .

5. 👉Sigara alkol gibi ürünlere,zararlı ve keyfi ürünler diyerek %18 KDV uyguluyorsunuz, güzelde yapıyorsunuz .

Hani başkanım,bu Özel yatlar,tur gemilerinde kullanılan akaryakıt ve kuyumcular bunlar özel ve keyfi değilmi? Bunlara neden 18 KDV uygulanmıyor. Uygulamayı neden düşünmüyorsunuz. Bu ve bunun gibi ürünleri çıkartın Tarim ürünlerindeki KDV yi indirin.

6.👉Devlete ait sosyal tesisler, özellikle Meclis ve Külliyede bulunan restoran ve cafelerde ne zaman fiyatlar sokakla eşdeğer olacak. Milletin seçtikleri, milletle ayni bedellerde yemek yiyecekler.

7. 👉Halk denetimlerden kaynaklı cezalardan trafiğe çıkmaya korkarken,küçük esnaf,mali denetimler baskısında ve vergilerle can çekişirken, küçük cezaları ödeyememekten kaynaklı araçları bağlanıp,hesaplarına bloke konulurken,devlet ihalelerini alan gocaman şirketlerin,küçük efendilerinin vergi cezaları neden silinir,bu zatların devlet yönetimine dahi etki etmesinin önüne kim geçecek

8.👉Atadığınız bürokratlar ne zaman tekrar halkin arasında olacak, devleti temsiliyeti noktasında adil hizmet verecek .

9.👉Sayın Başkanım 3-4 yerden maaş alanlar, seçilmiş milletvekilleri ve başkanlar hiç bi fedakarlık yapmayıp, saltanatlarına devam ederken,halka yaşadıklarının aksine sabır ve tedbir dersi verildiği sürece, halk güveninin yeniden tahsisi zor olacaktır.

Malum bu donemde insanın en zayıf noktası cebi ve cüzdanı olmuş,

Bu memlekete katmış olduğunuz onca güzellikler, maalesef küçük detaylar, yada sizi partinizi temsil eden siyasi ve bürokratların menfi uygulamaları yüzünden yok hükmünde halka yansıyor.

Adalet, atanmış yada seçilmiş kişilerin düşüncesine ve vicdanına teslim edilemeyecek kadar değerlidir.

Saygılarımla

Tüm ifadeler:

11

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala