30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

Vezirköprü Belediye Başkanı Sn.İbrahim Sadık EDİS’e Teşekkürler

Satılmıs AKYÜZ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 2 makalesi bulunuyor.

Vezirköprü Belediye Başkanı Sn.İbrahim Sadık EDİS’i yürekten kutluyor çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle Samsunlular Rehberinde bana değer verip beni onure ederek köşe yazarlığında yer verdiği için her platformda Samsun ilimizi temsil eden Samsunluların sesi gözü kulağı olan çok değerli Sanatçımız Samsunlu Fehmi beye ve ekibine çok teşekkür ederim.
STK’ların görevi mensup olduğu üyelerine sahip çıkmak köyün ilçenin ilinin sorunlarını dile getirmek bir nevi köprü görevini yerine getirmektir. STK’lar topluma hizmet etmiş iline ilçesine köyüne hizmet etmiş sanatçılarımızı, araştırmacı yazarlarımızı, bilim adamlarını, bürokratları, sporcuları vs olan kişilerimizi onure etmek onlar için elinden geleni yapmak bunun içinde yazılı ve görsel basından faydalanmak her toplantıda platformda dile getirmektir.

Bunun en yakın örneğini yıllardır dile getirdiğimiz Araştırmacı yazar bilim adamı eski genel müdür eski daire başkanı Sn: Prof Dr Hayrettin İVGİN hocamızın ve Araştırmacı Yazar Sn:Faruk DİLAVER hocamızın isimlerini yaşatmak adına ikisinin isminide parklara veren Vezirköprü Belediye Başkanı Sn:İbrahim Sadık EDİS’i yürekten kutluyor çok teşekkür ediyorum.

Bu konuda diğer ilçe belediyelerimizin de bulundukları ilçelerdeki hemşerilerine sahip çıkan sorunları çözmek için elinden geleni yapan sanatçılarımızın, sporcularımızın, bürokratlarımızın vs kişilerin isimlerini herhangi bir caddeye, sokağa, parka, kültür merkezine, sosyal tesislere vs yerlere isimlerini verebilirler onun için aynı hassasiyeti diğer belediye Başkanlarımızdan bekliyoruz.

Örnek olarak Tümgeneral Yaşar KADIOĞLU paşa, İbrahim ÇATALKAYA Başkan, Erol FİDAN Güreşçi, Burhan ERSOY Genel Müdür, Gökhan KANAL, Hüseyin ŞİMŞEK Sanatçı, Samsunlu Fehmi vs gibi Samsun’un kültürde, sporda, sanatta başarılı olmuş değerlerimizin doğup büyüdükleri ilçelerinde belirli yerlere isimleri verile bilir.

Satılmış AKYÜZ- Başkent 1919 Samsun Derneği Genel Sekreteri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala