30.05.2024 -Samsunlular Firma Rehberi
Samsunlular Rehberi

Alaçam’da Baş Pehlivan Yıldıray PALA Oldu

Alaçam’da Baş Pehlivan Yıldıray PALA Oldu

Alaçam’da Baş Pehlivan Yıldıray PALA Oldu

Alaçam’da baş pehlivan Yıldıray PALA oldu

631. Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşlerin de hem ağalar hem baş pehlivanlar kıyasıya yarıştı.

Alaçam’da  baş pehlivan Yıldıray PALA oldu

 631. Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşlerin de hem ağalar hem baş pehlivanlar kıyasıya yarıştı.

Yoğun Katılımın Olduğu 631.’si Düzenlenen Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Finalde Bekir Eryücel’i yenen Yıldıray Pala kazandı.  Alaçam Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde  nefes kesti.

600 GÜREŞÇİNİN MÜCADELE ETTİĞİ YAĞLI GÜREŞLERDE GÜREŞ SEVERLER GÜREŞE DOYDU.

Protokol üyeleri şenlik alanına mehteran eşliğinde çalınan marşlarla girdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşması yapan Alaçam Güreş Ağası İbrahim Deniz, “Burada atalarımızdan devraldığımız bu değerli geleneği sürdürüyor, kültürümüzü ve tarihimize olan bağlılığımızı gösteriyoruz. Hep birlikte Alaçam’ımızın, Samsun’un ve Türkiye’mizin kültürel zenginliklerini yaşatmaya devam edelim” dedi.

Alaçam Belediye Başkanı Ramazan Özdemir ise, “Tarihi bir geçmişe sahip olan etkinliğimizi bu yıl bütün kurum ve birimlerimizin destekleriyle artırarak daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştık. Amacımız ilçemizin süregelen geleneğini daha iyi yerlere taşımaktır

. Geyikkoşan güreşlerinin tarihi olarak ülke çapında önemli bir yere sahip olduğunu da vurgulamak istiyorum. Tarihi olarak Candaroğulları döneminde, bundan tam 631 yıl önce başlayan bir geleneği sürdürmenin onurunu yaşıyoruz” diye konuştu. Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı da konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Yapılan ağalık yarışmasını 2 milyon 555 bin TL ile mevcut Alaçam Güreş Ağası iş adamı İbrahim Deniz kazandı.

Şenlikte ayrıca “Keşkek Kazanı” açılış programı düzenlendi. Şenlikte mesire alanında seyyar tezgahlarda helvadan çereze kadar çeşitli ürünler satıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Paylaş
Bağlantıyı kopyala